18 Ağustos 2010 Çarşamba

Bir arşiv filmi: Something's Gotta Give

Bir süredir ciddi bir DVD arşivine ulaştığımı farketmiş bulunmaktayım. Seyrederken mutlu olduğum, konusunu sevdiğim tüm filmlerin bir DVDsini alıyorum. Fırsat bulduğumda çekmeceyi açıp o andaki ruh durumuma uygun bir tanesini seçip yumuşak koltuğa gömülüveriyorum.

Something's Gotta Give bunlardan biri ve 2003 yapımı. Filmde kullanılan ev, beyaz, aydınlık, huzurlu ve sevimli. Filmi seyreden pek çok izleyicinin ilk planda evden bahsetmesi tesadüf olmasa gerek.

Konunun yazarı veya senaristi Nancy Meyers.
Oyuncular: Jack Nicholson,Diane Keaton, Keanu Reeves, Frances McDormand.
Harry Sanborn sadece 30 yaşın altındaki kadınlarla çıkan müzmin bir bekardır. Son sevgilisi Marin’le annesinin Hamptons-New York’taki kumsal evinde romantik bir haftasonu geçirmek üzeredir ki göğsünde ağrılar başlar. Marin’in başarılı ve boşanmış bir oyun yazarı olan annesi Erica Barry, istemeyerek iyileşene kadar Harry’ye bakmayı kabul eder. Baş başa kaldıklarında, Harry çok doğru nedenlerden ötürü Erica’ya karşı bir çekim hissettiğini fark eder. Harry’nin 30’larındaki seksi doktoru Julian Mercer da Erica’nın peşine düşünce bir romantik kargaşa başlar.
Harry iyileşir iyileşmez evine gider ve eski alışkanlıklarına geri döner. Ne var ki, Erica’ya karşı beslediği hislerin yaşamını değiştirecek çapta olduğunu anladığında, onu geri kazanmak için kendinde büyük değişiklikler yapması gerekecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder